בס"ד

ביחד ננצח

בדיקת חשמל

מתי מזמינים בדיקת חשמל על-ידי חשמלאי מוסמך? והאם היא הכרחית?

על השאלה השנייה נענה מיד כיוון שתשובתנו כאן מוכרחה להיות אינסטינקטיבית לחלוטין: בדיקת חשמל הכרחית במקרים מסוימים בהם עלינו לערוך ביקורת, או כאשר עולה תמונת מצב המרמזת לנו על תקלה מסוימת במערכת החשמל.

אם אתם חשים בריח שרוף שאיננו מקבל כל הסבר המניח את הדעת או חווים נפילות חשמל באופן תכוף, הרי שבדיקה על-ידי חשמלאי תוכל לא רק לענות על התקלה, אלא במקרים מסוימים, ואיננו מגזימים באומרנו כך – להציל חיים.

עם חשמל לא משחקים, ומערכת תקולה מסכנת את ביתכם ומסכנת את הדיירים.

מהי בעצם בדיקת חשמל?

בדיקת מערכת החשמל נערכת על-ידי חשמלאי מוסמך.

הבדיקה יכולה להיעשות ביוזמתו של החשמלאי לאור ממצאים שעלו מביקורו (לאור תקלה אחרת) או לאור העובדה שישנן שורה של תקלות אשר הובילו את חברת האחזקה של המבנה או הדיירים לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי.

בדיקה פיזית של מערכת החשמל

ראשיתה של הבדיקה טמונה קודם כל ובראש ובראשונה בבחינתה של מערכת החשמל באופן פיזי על-ידי ביקור של חשמלאי המומחה בתחום.

מטרתנו היא לבדוק את מערכת החשמל, לוח החשמל, החיבורים והמכשירים השונים.

לעתים תעלה תמונת מצב של התנהלות לא נכונה עם מכשירים מסוימים, ולעתים נגלה כי ישנו אזור תקול אשר מצריך פעולה מידית.

בדיקת הארקה

עבור חשמלאי מוסמך, הרי שבדיקת הארקה היא כמעט בגדר בדיקה בסיסית אשר מוכרחה להיערך כאשר עולה תמונת מצב למערכת חשמל תקולה.

הארקה תקינה מצילה חיים, מונעת התחשמלות ומבטיחה את ביטחון כל הנוכחים בבית. הבדיקה נערכת באמצעות מכשור מיוחד.

בקצרה: הארקה הינה חיבור חשמלי הנערך בתוך האדמה או בחיבור לשנאי מטעם חברת החשמל. יעדה של ההארקה היא למנוע את ההיתכנות להתחשמלות כתוצאה ממגע ישיר בין אדם לבין מכשיר חשמלי מתכתי.

בדיקת לוח החשמל

בדיקתו של לוח החשמל אף היא חיונית, ומטרתו היא להבטיח לנו את פעילותו התקינה של החשמל לכל אזורי הבית, וכן 'להקפיץ' את החשמל, וזאת אם מתרחש עומס חריג.

בחינה של לוח החשמל באופן דקדקני על-ידי חשמלאי מוסמך, יכולה להעלות תמונת מצב ועל-פיה הלוח איננו מתאים לעומס החשמל שבבית או אולי שלוח החשמל עצמו תקול ומצריך החלפה פרטנית או כללית.

בדיקת בידוד החום

חשמל הוא אנרגיה ומטבע הדברים שהוא מייצר לא מעט חום.

על-כן כאשר ישנם חוטים חשופים, הרי שהדבר עלול להוביל להצתה ואף לשריפה. אם נוכחתם לראות כי שקע החשמל שלכם השחיר מעט, אל תראו בכך כמעין סימן שניתן לדחותו ימים קדימה, פנו עוד היום לחשמלאי.

ולמעשה, כל גוף חשמלי שלטעמכם התחמם יתר על המידה, הרי שהוא מצריך פניה לחשמלאי. במקרה הגרוע ביותר – יגידו לכם שמדובר באזעקת שווא.

מתי נדע שעלינו להזמין בדיקת חשמל?

אם ביתכם חווה נפילות חשמל לעתים תכופות וללא כל סיבה נראית לעין, הרי שמומלץ לערוך בדיקה מקיפה.

לא בכל מקרה ומקרה תתגלה תמונת מצב שעלולה לסכן חיים, וייתכן שלוח החשמל שלכם לא מתאים לצריכת האנרגיה של הבית. במקרים שכאלו, ייתכן ועבודה פרטנית והגדלת חיבור תסייע. לעתים ייתכן ונאלץ להחליף את כלל לוח החשמל.

אך לסיכומו של דבר: אם החשמל קופץ ללא סיבה, אם אתם חשים בריח שרוף, אם מכשירים חשמליים מתחממים יתר על המידה, או לחילופין אם מכשירים חשמליים נהרסים לכם לפתע ולו רק בגלל שחיברתם לחשמל – כל חשד ולו הקטן ביותר – פנו לחשמלאי שיבחן את הדברים.

התייעצו איתנו

בכל שאלה והתייעצות בנושא בדיקת חשמל, אנו בחברת 'החשמל והזרם' מזמינים אתכם לפנות אלינו טלפונית או להשאיר פניה ונשוב אליכם בהקדם.

המידע עשוי להועיל לאדם נוסף? שתפו אותו :)

דילוג לתוכן